Chia Shake

02.01.2018

Pro dnešek mám pro vás recenzi na zajímavý výrobek. Narazila jsem na něj nedávno a třeba se bude hodit i některým z vás. Jedná se o proteinový nápoj, který obsahuje navíc chia semínka. Bude se hodit pro všechny, kteří mají ve stravě nedostatek bílkovin a také ty, kteří občas nestíhají snídat nebo hledají obměnu svačin.


Je tady začátek nového roku, a tak je možná na čase trochu se pozastavit a podívat se na to, jak jste se stravovali v minulém roce a jak chcete, aby vypadal váš jídelníček v tom nadcházejícím. 

Ráda zkouším nové věci, a tak mi nedalo nevyzkoušet další zajímavý výrobek zdravé stravy, a to Chia Shake. Objednat si můžete jednu ze tří verzí - slim, klasik a vegan. Verze slim má příchutě - vanilka, pistácie a cappuccino, klasik a vegan - banán, jahoda, čokoláda. Jednotlivé verze se liší v proteinu. Slim verze obsahuje sójový, syrovátkový a mléčný protein, v klasické verzi najdete pouze syrovátkový protein, navíc také rýžovou kaši a kokos a vegan verze je složena z rýžového a mandlového proteinu a obsahuje navíc rýžovou kaši, kokos a himalájskou sůl.

Já jsem vyzkoušela vanilkový chia shake, který je složený ze se směsi bílkovin (sojový protein, syrovátkový protein, mléčný protein), chia semínek, vlákniny z čekanky, sojového lecithinu, steviolglykosidy, přírodní aromaty, sukralózy, guarové gumy a vítamínové & minerální směsi. Ve 100g výrobku najdete 1510kJ, 58g bílkovin, 7g tuků, 8g sacharidů, z toho 5g cukrů, 17g vlákniny a vitamíny řady B, A, D, E, K, C, minerální látky (mangan, draslík, zinek, fosfor, železo, hořčík a jiné). 

Na jednu porci se dává cca 25g prášku. Ten můžete buď rozmíchat ve vodě, v mléce, kefírovém mléce nebo přidat do kaše, smoothie, smoothie bowl, palačinek nebo koláčů. Je lepší ho rozmixovat, aby se dobře rozpustil. Pokud si prášek budete mixovat v tekutině, je lepší nejprve do nádoby dát tekutinu a teprve pak prášek, aby se lépe rozpustil a nepřilepil se vám na dno nádoby. To samé platí i pro vytváření smoothie. Je lepší zamíchat prášek například nejdříve s vločkami a tekutinou.

Používat ho můžete jako součást snídaně, svačiny, kdy ho stačí rozmixovat ve vámi zvolené tekutině, můžete navíc přidat například vločky a kus ovoce a snídani máte hotovou. Samotný bych ho příliš nedoporučovala, protože moc nezasytí, ale samotný ho můžete použít jako druhou večeři. Hodí všem těm, kteří chtějí připravit rychlou snídani nebo svačinu, pro případ, že nemáte po ruce zdroj bílkovin (dojde vám jogurt, mléko a tvaroh), protože chia shake můžete mít kdykoliv po ruce, a také těm, kteří ve svém jídelníčku neumí doplnit dostatek bílkovin obvyklou stravou. Chia snake navíc obsahuje chia semínka, která jsou zdrojem zdravých tuků.

Chia shake s vanilkovou příchutí je bez geneticky upravovaných látek, bez lepku, bez přidaného cukru a obsahuje spoustu bílkovin, vlákniny, minerálních látek a vitamínů.

Co se týká příchutě vanilka, tak mi chia shake velmi chutnal. Neměl technickou pachuť, ba naopak měl příjemně nasládlou přírodní chuť. Chutnal mi o poznání více než proteinový prášek Whey Protein od Myprotein s vanilkovou příchutí. Cena Chia Shaku je samozřejmě trochu vyšší, ale záleží na vás, do čeho chcete investovat a zda sami tento proteinový prášek využijete nebo nikoliv. Já jsem si ho dávala obvykle do smoothie bowl, jak jste mohli sami vidět na Instagramu @zelenafazolka nebo v receptech: