Co jsem dnes jedla - šetřící dieta (5. díl)

18.03.2017

Dnešním článkem bych ráda uzavřela sérii jídelníčků určených pro šetřící dietu. Každý organizismus je jiný, a tak se nedá říct, že všechny potraviny budou zcela vhodné pro každého. Pokud vás zajímají hlavní zásady šetřící diety, která se doporučuje při trávicích problémech, tak se podívejte na první článek z této série. Všechny jídelníčky, které na blog dávám, mají sloužit především jako inspirace, proto vyměňte klidně ovoce a zeleninu za tu sezónní nebo si přidejte více medu nebo koření tak, aby vám jídlo vám samotným chutnalo.

I když se to nezdá, tak připravit si po ránu lívance není taková časová zátěž. Pokud se přejíte kaší a nemáte chuť snídat pečivo, tak je určitě vyzkoušejte. Svělý trik na míchání těstíčka si vše odvážit v uzavíratelné nádobě, těstíčko rozšlehat a pak už ho přímo z nádoby můžete lít na pánvičku. Používám nepřilnavou pánev, takže nepotřebuji použít žádný tuk navíc. Dneska jsem k timi přidala tvarohový krém a broskve. Jsou sice kompotované, ale díky tomu, že už jsou zpracované, takže je můžete i při šetřící dietě hned konzumovat a máte je vždy po ruce.

Zkoušeli jste už někdy špenátové smoothie? Že ne? Tak ho vyzkoušejte. Přimíchejte si do něj třeba banán, aby pro vás bylo chutnější. Každopádně díky takovému smoothie dostanete do sebe spoustu prospěsných látek - železo, antioxidant lutein, vitamín K, C nebo také beta karoten. Jelikož jsem špenát už dlouho neměla, přimíchala jsem ho i do dnešního oběda. Ne vždy musí mít člověk na oběd maso. Proto jsem přidala víc bílkovin do ostatních jídel na na oběd jsem si připravila zapečené těstoviny se špenátem a ricottou. Takový oběd snadno přenesete a můžete si ho jednoduše ohřát.

Líbila si vám série jídelníčků? Napište mi do komentářů, jestli byste měli zájem o další. Máte nějaké speciální požadavky, se kterými si nevíte rady? Potřebujete mít jídla bezlepková, bezlaktózová nebo jste vegetariáni a hodil by se vám názorný jídelníček, pak mi napište do komentářů!

  • Energie: 6 827kJ
  • Bílkoviny: 94g
  • Sacharidy: 223g
  • Tuky: 35g

Snídaně (1 715 kJ)

 

celozrnná mouka žitná

30g

polotučné mléko

100ml

odtučněný tvaroh

20g

jogurt bílý 2.4% 50g
med 10g
vejce 1ks
cukr (do těsta) 7g
broskvový kompot 80g

Dopolední svačina (805 kJ)

 

banán

100g

jogurt bílý

60g

listový špenát mražený

250g

Oběd (1 892 kJ)

 

těstoviny Penne nevařené

75g
ricotta 100g
vejce 1/2ks
listový mražený špenát 140g
sůl, pepř, bylinky, česnek, koření  

Odpolední svačina (807 kJ)

 

jogurt bílý

40g

piškoty Diabeta

25g

ricotta

35g

med 7g

Večeře (1 608 kJ)

 

dalamánek

90g

Gervais Lightlife

40g

tuňák ve vlastní šťávě 80g