Podle čeho cvičit doma?

15.03.2020

Pro dnešek jsem si pro vás připravila seznam stránek a youtube kanálů, na kterých najdete cvičení na doma. Současná situace nás všechny donutila zůstat doma, a tak jako jediný zdroj, který můžeme využít pro cvičení (kromě vašich vlastních tréninků) internet. A právě proto jsem se rozhodla posbírat aspoň pár zdrojů (jiných než klasických Youtube videí), kde můžete čerpat inspiraci pro cvičení doma.

Nevím, jak vy, ale já jsem dříve preferovala cvičení doma, protože jsem se na skupinových lekcích vůbec necítila a do fitka jsem chodit nechtěla, protože jsem zas nevěděla, co na těch složitých strojíCH můžu dělat za cviky a jakou váhu si naložit. Proto jsem začala s cvičením podle videí a později jsem vytvořila i své vlastní. Zatím jsem vytvořila 5 cvičebních programů:

A jak si určitě všimnete, připravuji pro vás další - FLOW 20 - jógový program pro pokročilé.

V dnešním článku bych se ale chtěla věnovat dalším zdrojům, které vám poskytnout snad dostatečnou inspiraci k tomu, jak si jednoduše můžete zacvičit sami doma.

Fit Fab

První stránka, kde najdete spoustu videí různých úrovní, je FitFab Strong. Její autorkou je Andy Pavelcová, se kterou jsou dělala i sama před 4 lety rozhovor. Kolem sebe má ale spoustu šikovných kolegyň, které jí s programy pomáhají. Ať už jste tedy nastávající maminka, milovnice jógy, máte nějaké zdravotní omezení, nebo je váš cíl zlepšení kondice, postavy a chcete si dát pořádně do těla, tak si to své na těchto stránkách určitě najdete. A k výběru vás určitě dopomůžou i mé recenze.

V čem jsou programy originální? Hlavně tím, že jsou v češtině a na velmi dobré úrovni. Programy jsou promyšlené, zábavné a dynamické. Většina z nich obsahuje rozehřátí, úvodní protažení, samotný trénink a závěrečné protažení. Je vidět, že skupinku lidí, která program vytváří, cvičení velmi baví a snaží se předat pozitivní energii a nadšení dál. Originální je živá hudba, která se v několika programech objevuje. Ke každému programu je k dispozici rozvrh (MAX a MINI), podle kterého můžete cvičit. Všechny programy jsou zcela zdarma.

Andy a její kolegyně si pro vás navíc připravily na každou neděli nové cvičební video v délce 20- 25 minut, které bude věnované józe, tančení nebo posilování. Takže bedlivě sledujte jejich stránky a zacvičte si s nimi! První lekcí je lekce flow jógy se kterou se můžete příjemně protáhnout a lehce posílit svaly - ZDE.

Online Fitness

Další stránky, které by vás mohli namotivovat ke cvičení jsou Online Fitness. Recenzi na tyto stránky můžete najít zde. Výhodou těchto stránek je to, že si zde vybere téměř každý. Na stránkách najdete posilovací lekce, kardio, lekce pro začátečníky, taneční lekce, lekce pro procvičení jednotlivých partií, ale třeba i jógu. Měsíční zkušební členství vás nyní vyjde jen na 1Kč.

Yoga Brno

Jógové studio Yoga Brno jsem navštívila už několikrát. Jak se mi u nich líbilo se můžete dočíst v recenzi jógových studií. Ale bohužel stejně jako ostatní studia a fitness centra, se musely zavřít i ty jejich. Naštěstí velmi rychle zareagovali a každý den vám budou přinášet jógovou lekci, kterou najdete na Youtube zde. Pokud se chcete příjemně protáhnout a budou vám pravidelné lekce jógy chybět, tak rozhodně neváhejte a lekce vyzkoušejte. Situace se každou hodinu mění, a tak nic není jisté, proto sledujte aktuální informace na jejich FB stránkách.

Mayfly Studio

Mayfly Studio je jógové studio, které je specializované na fly jógu. Tedy jógu, při které visíte na dlouhých šálách. Sama jsem si lekci dvakrát vyzkoušela, a jak se mi líbila se můžete dočíst v recenzi.

Stejně jako brněnská Yoga Brno, tak i Mayfly Studiu nabízí v této době lekce online. Pro aktuální informace sledujte jejich stránky. Pokud budete chtít studiu navíc přispět, můžete to udělat prostřednictvím jejich rezervačního systému. Pojďme spolu podpořit studia v této nelehké době!


Další zdroje na Youtube

Kromě českých stránek najdete na Youtube i spoustu dalších kanálů se cvičením na doma v angličtině. Takže pokud vám angličtina nedělá problém, tak doporučuju vyzkoušet některý z následujících odkazů:


Pilates a jóga

Blogilates

Five Parks Yoga

Boho Beautiful

Yoga with Adriene

Posilování a kardio

FitnessBlender

POPSUGAR Fitness

Pamela Reif

Les Mills

MadFit

Heather Robertson