Emco

15.04.2018

Už tady nebyla dlouho nějaká recenze. Pokud občas nemáte čas na snídani nebo svačinu, pak určitě oceníte výrobky od značky Emco. Tato firma je známá snad každému. Nedávno jsem si všimla, že přišla se spoustou výrobků, a tak jsem neváhala a hned je vyzkoušela.

Nedávno mi od firmy Emco dostala balíček jejich výrobků. Musím ale říct, že si každé ráno připravuji snídani z jejich jemných vloček. Kromě jejich výrobků mi poslali i krásný sešit na nové recepty a jak už jste mohli vidět na mém @instagramu, už jsem jich spoustu vymyslela. A protože firmu Emco určitě všichni znáte, přejdu hned k jejich výrobkům.

Super kaše chia semínka & lesní směs

Instantní kaše příliš nevyužívám, protože si v poslední době připravuji spíše svoje vlastní. Obvykle si míchám půl na půl chia semínka a jemné vločky od Emca. Tahle kaše se jí dost podobala. Kaše obsahuje kromě vloček, také cukr, chia semínka, směs mrazem sušeného ovoce, sůl a přírodní aroma. Miska kaše obsahuje 5,5g vlákniny.

Její výhodou je to, že si nemusíte nic chystat předem. Stačí ji zalít ráno horkou vodou, případně mlékem, a po pár minutách odstátí máte kaši hotovou. Takže, pokud spěcháte ráno do práce, pak je to ideální volba. Kaši si ale můžete vzít také s sebou do práce nebo na výlet. Já jsem si ještě trochu kaši přihřála v mikrovlnné troubě. Pro ideální konzistenci jsem použila o trochu více tekutin, protože v mikrovlnné troubě se vypaří. 

Co se týká chuti, tak byla kaše tak akorát sladká a ovoce v ní bylo příjemně lehce nakyslé. Pro ideální chuť bych si jí asi dělala spíše s mlékem než jen s vodou. Kaše byla nadýchaná, ale v porovnání s tou čokoládovou mi celkově chutnala o trochu méně, protože nebyla tak výrazná. Přidala bych příště do ní aspoň špetku skořice, vanilky nebo lžičku semínek nebo kokosu.

Super kaše protein & quinoa s čokoládou

Další kaši, kterou jsem ochutnala, byla s proteinovým práškem, quinoou a čokoládou. Musím říct, že čokoládu obecně moc nemusím a obvykle se vyhýbám všem čokoládovým a kakaovým příchutím výrobků, atak jsem vlastně ráda, že jsem tuto kaši dostala. Bála jsem se, že bude příliš přeslazená, ale opak byl pravdou. Byla sladká tak akorát. Quinoa a sójové křupky dodaly kaši zajímavější strukturu, ale samy o sobě v kaši nebyly nijak chuťově cítit. 

Kaše obsahuje vločky, cukr, sójové křupky, čokoládový prášek, kakaový prášek, pufovanou quinou, sůl a přírodní aromata. Díky přidané sóji si můžete připravit kaši i bez mléka, a i tak dostanete do sebe bílkoviny. Jedna porce kaše obsahuje 10g bílkovin.

Samozřejmě, že co se týká chuti, je lepší zalít kaši horkým mlékem. Příprava této kaše je ale tak snadná jako u té předešlé. Navíc je chuťově výraznější, a tak i já, i přes to, že čokoládovým výrobkům příliš neholduju, jsem si na kaši opravdu pochutnala. Přidala jsem navíc jen banán, abych měla na snídani i kousek čerstvého ovoce.

Mysli sušenky s čokoládou

A když jsme u té čokolády, tak dalším výrobkem byly celozrnné sušenky s čokoládou. Musím říct, že bych si je sama nekoupila, ale s bílým jogurtem nebyly tak špatné. Na mě by mohly být o něco méně sladké, ale chutnaly mi v nich kousky čokolády. Neobsahují palmový tuk a 40% sušenek tvoří ovesné vločky. Musím říct, že sušenky si na svačinu obvykle nedávám, a tak bych si je sbalila spíše do batohu jako svačinu na výlet. 

Mysli křupavé čokoláda a ořechy

Tak, a u čokolády ještě zůstaneme, ale tentokrát v trochu jiné podobě. Obvykle si připravuji kaši s ovocem nebo semínky, a proto jsem byla ráda, že po dlouhé době můžu vyzkoušet zas nějakou müsli směs. Toto křupavé müsli s čokoládou a lískové ořechy jsem si dala s řeckým jogurtem. 

Co se týká chuti, tak to nemůžu sama posoudit, protože nejsem příznivec čokolády, ořechů ani zapékaného müsli. Bylo na mě příliš sladké. Ani s bílým jogurtem mi příliš nechutná. Ale to není chyba výrobku. V müsli je více cítit čokoláda než ořechy. Sama bych si ho nekoupila. Takže pokud máte rádi čokoládu a jednou za čas si zapečené müsli dáte, tak vám možná chutnat bude. Jsou v něm opravdu velké kousky čokolády a müsli je křupavé. 

Obecně upřednostňuji spíše sypané müsli, které má nižší energetickou hodnotu a neobsahuje olej. I když v tomto případě není použit palmový, ale aspoň řepkový. Výrobek obsahuje dále také pšeničnou mouku a škrob, což se mi zdá zbytečné. Dále v něm najdete mléčnou čokoládu, kakaové lupínky a sušené rozinky. 

Zda si tento výrobek koupíte nebo ne, záleží na vás, já ale raději sáhnu spíše po jejich instantních kaších nebo obyčejných vločkách, do kterých si dám to, co mi chutná.

Super kaše protein & chia s višněmi

Tak po ochutnání předešlých dvou instantních kaších jsem byla na tuto obzvláště natěšená. Očekávala jsem podobnou chuť jako u té s lesním ovocem. Kaši opět můžete zalít horkým mlékem nebo jen vodou a po pár minutách máte kaši připravenou. Tato kaše se skládá z vloček, cukru, chia semínek, sójových křupek, díky kterým obsahuje kaše na porci 10g bílkovin, mrazem sušených višní, bramborového škrobu, soli, kyseliny citrónové a přírodních aromat. 

Opět i v tomto výrobku mi přišel škrob zbytečný. I když chápu, že se výrobci snaží o ideální strukturu a chuť výrobku, tak si myslím, že vločky samy kaši dostatečně zahustí. Obecně si nekupuju výrobky s přidaným cukrem, nicméně v případě všech Emco kaší musím říct, že cukr kaše příjemně osladí a zároveň nejsou vůbec přeslazené, takže si je můžete připravit jen tak s vodou a nebudou bez chuti, což je fajn, pokud ji je nepřipravujete v kuchyni, kde byste měli nějaké sladidlo po ruce.

Tato kaše mi chutnala asi stejně jako ta s chia semínky a čokoládou. Možná o trochu víc. Chia semínka dodaly kaši zajímavou strukturu. Kaše byla krásně nadýchaná. Pro změnu jsem si jí zalila mlékem. Na jednu porci jsem dala 200ml mléka a kaši jsem si chvíli povařila v mikrovlnce. Co se týká konzistence, tak si myslím, že tekutin bylo tak akorát a kaše byla opravdu kaše a ne zapečený ovesný koláč. Chuťově mi přišla ale už dost sladká, a tak si ji příště připravím jen s vodou. Obsahuje protein, a tak ani není potřeba do ní další bílkoviny přidávat. Višně kaši příjemně dochutily.

100% ovoce s višněmi

Tento druh tyčinky od Emca jsem si už několikrát koupila. Používám ji jako rychlou svačinu v případě, že mě ve městě chytne chuť na něco sladkého. Pro mě je to vhodnější varianta než müsli tyčinky, protože některé z nich obsahují příliš hodně energie nebo tuků. Tato tyčinka obsahuje sušená jablka, rozinky, višně a přírodní aromata. Je zdrojem rychlých cukrů, takže nečekejte, že vás dlouho zasytí, ale je ideální na zahnání chutě. Jedna tyčinka obsahuje 428kJ, 23g sacharidů a z toho většina jsou cukry jednoduché a 2g vlákniny. Navíc je bez lepku, takže se hodí i pro celiaky. V tyčince jsou cítit především jablka, ale díky višním je tyčinka i lehce nakyslá. Pro mě asi nejlepší příchuť ze všech jejich 100% ovocných tyčinek.

A co vy? Snídáte nebo svačíte nějaké výrobky od Emca?