Fresh Fanatic

05.07.2016

Najít v Brně bistro není až takový problém. Rostou jako houby po dešti. Na druhou stranu, pokud hledáte něco lehkého na oběd, jsou to právě bistra, kde si můžete dát něco lehkého, aby vám v břiše zbylo místo na zmrzlinu nebo vychlazený meloun. Jedním z těch novějších je Fresh Fanatic, které vyčnívá především nádherným interiérem a otevřenou kuchyní.

Až se budete jednou zas potloukat centrem Brna a nebudete vědět, kde byste si mohli dát lehký oběd, tak určitě zajděte do Fresh Fanatic! Tedy ne teď, ale třeba na konci prázdnin. Do té doby snad vychytají drobné mouchy, které mají. Bistro se nachází pár minut chůze od centra na Kounicově ulici. Bistro má nejen krásný interiér světlých barev (kombinace dřeva a bílé a modré barvy) s otevřenou kuchyní a přehledným menu, ale také příjemnou zahrádku. Stoly na ní mají uprostřed trávu a dokonce i stěny zahrádky jsou stylové.

Menu bistra je jednoduché - nabízí několik variant salátů, plněné piadini (italská pšeničná placka) a malou nebo velkou porci polévky. Navíc si zde můžete zajít na snídani, dát si smoothie, nebo kávu. Já jsem se rozhodla pro salát s opečenou dýní, balkánským sýrem, praženými dýňovými semínky a balsamikovou redukcí (109 Kč). Salát byl jednoduchý - skládal se ze směsi listových salátů, již výše zmíněných ingrediencí a byl podáván s dvěma kousky pečiva. Pokud bych si k tomu dala malou polévku, tak by mě to dostatečně zasytilo. Salát byl chuťově moc dobrý a ráda se tam vrátím.

Jedinou vadou na kráse však bylo množství dresinku. Salát se v balzamikové redukci prostě topil a zbytek dresinku, který mi v talíři zbyl, byl asi polovina malé naběračky. Myslím, že slečna to s ním dost přehnala a ve výsledku jsem měla posledních pár kousků balkánského sýra tak nasáté dresinkem, že už jsem ho stěží snědla. Škoda, byl opravdu dobrý. V bistru bylo asi jedenáct lidí, slečny byly na obsluhu dvě, ale očividně nestíhaly, i když si s tím asi moc hlavu nelámaly. Svůj salát jsem dostala asi po půlhodině. I když, co se organizace týče, má bistro zatím jisté mezery, vidím v něm potenciál, který by bylo škoda nevyužít. Co se týče jídla, tak je určitě nadprůměrné oproti jiným bistrům.