Go

27.07.2016

Pravá vietnamská kuchyně v samém centru Brna - to je nově otevřená restaurace Go. Pokud se budete někdy toulat po Brně a dostanete chuť na hovězí polévku nebo jarní závitky, určitě tam zavítejte. Jejich hlavní nevýhodou je však to, že v Brně už jednička vietnamské kuchyně už je - na Olomoucké ulici.

Již několik let čas od času zavítám na ulici Olomouckou, kde se kromě vietnamské tržnice nachází také několik restaurací. Oblíbili jsme si především jednu, kde se ráda vracím a dávám si vždy hovězí polévku (pho bo). Proto, když jsem zaslechla, že se otvírá nová vietnamská restaurace, hned jsem ji chtěla vyzkoušet.

Restaurace se nachází na ulici Běhounská. V přední části restaurace najdete otevřenou kuchyni a také stoly s barovými stoly. Ty přímo vybízí k rychlému obědu, i když zde zavítáte sami. V letních měsících se můžete posadit i ven. V zadní části jsou další stoly, ale my jsme vyšli ještě o patro výš. Pokud budete mít štěstí a zbyde na vás stůl u kraje, budete mít výhled na otevřenou kuchyni v přízemí. My jsme se ale museli spokojit s jiným stolem, protože restaurace byla v poledne přes pracovní den téměř plná. Ale i tak jsme byli spokojeni. Restaurace má jednoduchý čistý styl, nazvala jsem ho mikádo. Na zadní stěně se nachází velký obraz řezu kmene stromu a místnost je lemována barevnými tyčinkami, které mi připomínají tyčinky mikáda.

Obsluha je rychlá, takže jsme během chvilky dostali velmi přehledné menu. V menu si můžete vybrat jarní závitky s vepřovým a krevetami, tofu a zeleninou nebo hovězím masem buď ve smažené nebo čerstvé variantě, polévky s nudlemi - plochými, kulatými nebo restovanými rýžovými - s hovězím, kuřecím nebo krevetami, rýžové nudle s kuřecím, hovězím nebo vepřovým masem nebo krevetami, restovanou rýži s hovězím nebo kuřecím masem nebo tofu, nebo plněné bagety s domácí kuřecí paštikou a vietnamskou šunkou nebo pečeným hovězím masem.

Objednali jsme si čerstvé jarní závitky s hovězím masem. Chutnaly mi, a jelikož neznám mnoho míst v Brně, kde bych si tak dobré závitky mohla dát, tak bych se kvůli nim zpátky vrátila. Jen chilli-ananasová omáčku k závitkům příliš nesedí. Není špatná, ale závitky znám spíše s lehčí omáčkou z rybí omáčky, octu a chilli papriček. Samozřejmě, že jsem si nemohla nedat tradiční pho bo (hovězí polévku s rýžovými nudlemi). Bohužel byla pro mě lehkým zklamáním. Něco mi v ní chybělo. Vývar nebyl tak silný a nebyla správně okořeněný. Ani mnou přidaná citrónová šťáva a chilli nepomohly. Nudle a maso mi ale chutnalo.

Musím ale ocenit, že i když byla restaurace plná lidí, obsluha stíhala a na jídlo jsme nemuseli dlouho čekat. Restaurace má velmi příjemnou atmosféru a jak je vidět, tak se o nezájem nemusí obávat, jen by mohli ještě víc zapracovat na dochucení jídel, aby se stala místem, kde se budou s rádi vracet.