Nejlepší instagramové profily pro těhotné a na mateřské

21.09.2022

V dnešní době, kdo není na Instagramu, jakoby nežil. Ne, to říkám, jen v nadsázce. Především na mateřské by si člověk měl užívat offline života a netrávit čas jen na počítači. Ale přeci jen v těhotenství a na mateřské můžete načerpat spoustu informací právě z Instagramu, jelikož jsou tam příspěvky velmi krátké, a tak je stačíte během chvíle přečíst. A právě čas je pro některé maminky velmi vzácná komodita. Otázkou však vždy zůstává, které profily jsou důvěryhodné. 

Instagramové účty jsem rozdělila do několika kategorií. Některé už nějakou dobu sleduji, jiné jsem objevila teprve nedávno.

Tereza Havlínová

Profil, který sleduji už řadu let, je instagramový profil Terezy Havlínové. Tereza je nutriční terapeutka. Zaujala mě ještě předtím, než se stala maminkou, a to především neskutečně lákavě vypadajícími fotkami jídel. Ať už hledáte inspiraci na slanou nebo sladkou snídani, koláč nebo salát, u ní si určitě něco najdete. Jí by si asi přál mít každý doma. 

Pro maminky budou relevantnější ale především její instagramové příběhy, ve kterých přidává informace o tom, jak je to se zakázanými potravinami v těhotenství, nebo naopak co jíst. Ale věřím, že spoustu dalších informací na jejim profilu přibyde, jelikož je teprve čerstvou maminkou. Kromě Instagramu Tereza přispívá také na stránky Billa Gusto Academy a portál Aktin. Informace ohledně konzultací pak najdete na jejich stránkách


Ne hladu pro děti

Další profil, který dlouhodobě sleduji je profil Ne hladu. Holky znám už od doby, kdy přispívaly do fóra Lide.cz. Holky jsou stejně jako Tereza nutriční terapeutky. Založily nejen webové stránky Nehladu.cz, ale mají také své poradny a podcast Ne hladu. Svůj tým rozšířily a vytvořily sesterský projekt Ne hladu pro děti určený ke sdílení informací ohledně stravování dětí od narození. 

Na profilu najdete spoustu užitečných a ověřených informací týkající se kojení, příkrmů nebo stravování větších dětí, ale také stravování v těhotenství a při kojení. 

Pekne Papkaj

Další instagramový účet, který rozhodně stojí za povšimnutí, nese název Pekně Papkaj. Zatím je naše fazolka moc malá, ale až jí budu dávat příkrmy, tak se tady určitě nechám inspirovat. Profil nabízí nejen recepty na příkrmy a pokrmy pro malé i velké, ale také krátká videa "Den na talíři mladého pána" nebo celodenní jídelníčky. Pokud se vám zdá, že vaříte svému špuntíkovi stále to samé, pak určitě na tento profil zavítejte.

Fit and Tasty

Pokud vás zajímá psychomotorický vývoj dítěte nebo jak pracovat se svým tělem před a po těhotenství, pak určitě navštivte stránky Mgr. Kláry Vomáčkové s názvem Fit and Tasty. Kromě jejího instagramového profilu, na kterém najdete krátké příspěvky týkající se výše zmíněných témat, má také blog věnující se tématům jako nošení dětí, péče po císařském řezu nebo diastáze. 

A pokud vás baví podcasty, tak určitě sledujte ten její s názvem Get Solved with Fit and Tasty. V něm se dozvíte, co je to a jak funguje pánevní dno, jak o sebe pečovat v těhotenství nebo jak se vyvarovat diastáze. Jedinou výtku, kterou bych k podcastům měla je to, že slečna používá latinské názvy, které jsou většině populace asi ne příliš známé, a působí často příliš odborně. Kdyby přizpůsobila povídání laické veřejnosti, věřím, že by tak upoutala více posluchačů a informace by se lidem lépe vstřebávaly.


Na jejich stránkách najdete navíc také program Fit MAMA, kterým se můžete nechat inspirovat, jak cvičit v období těhotenství. 

Kinisi fyzioterapie

Poměrně dobře známá je Mgr. Lenka Vojtovičová, a to především díky holek z Cup of Style. Na Youtube jste možná zaznamenaly jejich společný projekt - cvičení v těhotenství a po porodu. Její profil na Instagramu nese název Kinisi fyzioterapie.  Jak už z názvu vyplývá, Lenka se věnuje fyzioterapii. 

Na jejím profilu najde příspěvky týkající se toho, jaké pohyby je vhodné dělat při porodu, jak si uvolnit spodní část zad, která vám může v těhotenství a po nošení dítětě trápit nebo s cviky při poruše pánevního dna. Na jejich stránkách můžete využít nejen jejích služeb fyzioterapie, ale najdete tam i domácí fyzioplán, který je přístupný jako mobilní aplikace, nebo fyzioknihovnu plnou cviků pro rehabilitaci.

Mama on Air

Pokud hledáte informace týkající se porodu, pečování o tělo po porodu nebo jak podpořit produkci mléka, pak zamiřte na instagramový účet Mama on Air. Autorkou je porodní asistentka Radka Imbrová. Poskytne vám užitečné informace nejen ohledně vás, ale i vašeho miminka. Je autorkou stejnojmenného blogu a já jsem si ji našla především skr její podcast Mama On Air. Během těhotenství jsem si poslechla všechny epizody a díky tomu jsem si přišla lépe připravené na porod. Samozřejmě jako porodní asistentka nabízí i offline služba jako je doprovod k porodu, předporodní kurzy nebo také laktační poradenství.