8 tipů na dárky pod stromeček pro nadšence zdravého životního stylu

17.11.2016

Zbývá už jen měsíc do Vánoc, a tak je načase začít pomalu přemýšlet o dárcích. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo je blázen do sportu, zdravého stylu a snaží se udržet fit, možná se vám bude hodit několik tipů, čím ho o Vánocích obdarovat. Úspěch není samozřejmě 100% zaručen, protože každý člověk má jiné potřeby a přání, ale třeba nějakou z následujících inspirací využijete.

Pro někoho jsou Vánoce svátky klidu a míru, které tráví s rodinou, pro jiné zas Vánoce představují hlavně stres, co koupit blízkým pod stromeček. Pokud patříte mezi ty, kteří si každoročně lámou hlavu nad tím, co by jejich blízké mohlo potěšit, myslím, že je ten správný čas nad tím začít, ať to do Vánoc stihnete.

Oblečení a obuv

Neznám nikoho, kdo by neocenil kvalitní sportovní oblečení a obuv. Je to docela univerzální dárek pro všechny sportovní nadšence. Za prvé ne každý si dovolí koupit si kvalitní oblečení na sport, takže je to způsob, jak mu trochu zpříjemnit sportování. Navíc pro mnohé, kteří se sportem teprve začínají, to může být i motivace k pravidelnějšímu cvičení. Správné sportovní oblečení navíc saje dobře pot, takže se člověku příjemněji cvičí, a za druhé, kdo by při sportu nechtěl vypadat taky trochu k světu. Dobrou volbou je i investice do kvalitních sportovních bot. Ať už váš známý pravidelně běhá, nebo navštěvuje skupinové lekce, sportovní obuv jistě ocení. A aby se vše dobře přednášelo, mým dalším tipem je sportovní taška nebo batoh. Je sice pravda, že je při výběru oblečení a obuvi občas obtížné odhadnout velikost, ale v dnešní době je většina obchodů zvyklá na výměnu zboží v povánočním období. Pokud ale nechcete riskovat, že se netrefíte do velikosti nebo vkusu obdarované osoby, dobrou volbou je rovněž darování poukazu do obchodu se sportovním oblečením.

Permanentka

Chodí váš známý pravidelně do fitness centra, plavat nebo naopak by rád něco vyzkoušel, ale díky ceně nebo nedostatku motivace se mu s danou aktivitou nechce začínat? Tak přesně pro tento typ lidí je užitečným dárkem permanentka. Pokud je to ve vašich finančních možnostech, předplaťte mu několik lekcí. Ti, co chodí pravidelně, budou příjemně překvapeni, že ušetří za pár lekcí a ti, kteří chtějí vyzkoušet něco nového, to budou mít snadnější. Pro některé by mohla být i zajímavým dárkem poukázka k výživovému poradci, ať už s měřením na InBody nebo včetně konzultace jídelníčku a pohybové aktivity. Spousta lidí sice rádo cvičí, ale zapomíná na regeneraci. Ta je důležitá, i když se sportu věnujete pouze rekreačně. Navíc zima a dlouhé večery přímo vybízí k tomu dopřát si čas od času i nějakou příjemnou relaxaci. Ideálním dárkem pro odpočinek je například poukázka do wellness nebo na masáž.

Náčiní na cvičení

Pokud váš známý provozuje sport, při kterém potřebuje kromě oblečení, pití a ručníku i něco navíc, je ideální čas mu doplnit chybějící výbavu. Spousta lidí propadlo v poslední době kouzlu jógy. Pro ně se hodí například podložka, vak na podložku nebo cihlička nebo polštářek na sezení. Pokud máte doma fitnessáka nebo fitnessačku, můžete se zamyslet, jestli mu nechybí doma jedna z následujících věcí - činky, švihadlo, TRX systém, pěnový válec, overball, opěrky na kliky, kettlebell, step bedýnka, protože s takovou výbavou, už by měl svoji vlastní domácí posilovnu. Nehledě na to, že pokud do vašeho známého chcete investovat víc než jen pár stovek, můžete mu pořídit i nějaký trenažér. Každý sport má své specifické požadavky, takže se ještě můžete dále sami zamyslet nad tím, jaký další prostor pro realizace můžete mít v tomto směru.

Go digital

Co se týká vybavení na sport, myslím, že spoustu sportovců ocení i hodinky a pás pro měření jejich aktuální tepové frekvence. Před několika lety jsem si koupila tyto a musím říct, že základní měření tepu a množství spálených kalorií až na občasné výpadky signálu zvládá dobře. Samozřejmě za tu dobu vytvořili jistě několik jiných modelů, takže zkuste sami zapátrat. Nedávno jsem narazila i na různé fitness náramky, které jsou o něco menší než hodinky. Někteří využívají tyto náramky v průběhu celého dne, aby monitorovali, kolik kalorií spálili, jaká byla jejich tepová frekvence, počet ujitých kroků a dokonce dokáže monitorovat i váš spánek.

Hudba v uších

Spoustu mých známých při sportu poslouchají hudbu. Hudba je totiž skvělým pomocníkem při sportu. Někdo ji využívá proto, aby se mohl soustředit na svůj sportovní výkon, někdo, aby se odpojil od okolního světa, jinému zas hudba přináší relaxaci. Pro nejen sportovní, ale i hudební nadšence jsou proto skvělým dárkem sportovní sluchátka, která jim po prvních sto metrech běhu nevypadnou z uší. Chvíli jsem hledala, až jsem narazila na tyto. Sama je sice odzkoušené nemám, ale vypadají, že je navrhoval člověk, který tomu rozumí. Já na běhání a cvičení doma používám tyto. A můžu je doporučit, pokud nechcete být obmotáni sluchátky. Aby dotyčný nemuset svůj mobil tahat po kapsách, kupte mu obal na ruku. Dnes už existuje celá řada obalů různé kvality, velikostí i barev.

Výrobky zdravé výživy

Asi se mnou budete souhlasit, že bez jídla se člověk neobejde. Pokud se váš známý udržuje fit, zavítejte do zdravé výživy a určitě vám padne do oka něco, co byste mu mohli koupit. Pokud hledáte inspiraci, co takhle koupit mu pytel chia semínek, řasu Chlorella nebo zelený čaj Matcha? Špatnou volbou nejsou ani různé druhy oříškový másel, např. od Nutspread, sirupů (rýžový, agávový, datlový), domácí med, různé tyčinky (proteinové, flapjack, müsli), směs sušeného ovoce, různé semínkové, zeleninové nebo celozrnné chipsy, kefír WUGI nebo tyčinky, chutney, pesta nebo jiná dochucovadla. Popřípadě můžete vytvořit dárkový balíček a zabalit do něj vše, co si myslíte, že by obdarovanému mohlo chutnat. A opět je jednou z možností darovat poukázka do oblíbeného obchodu se zdravou stravou nebo e-shopu.

Vybavení kuchyně

V jednom z minulých článků jsem se věnovala tomu, co by se člověku stravující se zdravě mohlo hodit do kuchyně. Vhodnou volbou je například kvalitní mixér na přípravu smoothie a koktejlů, kvalitní nůž, nepřilnavá pánev nebo nutriční váha. Tuto váhu jsem si dokonce sama koupila a jsem s ní zatím spokojená. Praktické jsou také různé krabičky, láhve nebo boxy, ve kterých se může skladovat a přenášet jídlo a pití. Ty mé jste už určitě nemohli přehlédnout na FB stránkách Zelené fazolky. Jsou velmi praktické a líbí se mi na nich, že mají několik přihrádek a různé tvary, takže si vždy můžu zvolit vhodnou krabičku podle aktuální potřeby (e-shop).

Vše přehledně

Pro ty, kteří si o svém zdraví a sportovích aktivitách chtějí vést záznamy, se bude hodit diář na příští rok. V poslední době se s nimi docela roztrhl pytel a dokonce i známé osobnosti začaly psát své vlastní diáře. Příkladem může být například motivační diář fashion blogerek Cup Of Style. V knihkupectvích můžete najít i další, které jsou věnované fitness:

Dokonce jsem narazila i na jeden určený pro milovníky jógy.

Tak snad vám některý z tipů pomůže ve výběru vhodného dárku a pamatujte, že Vánoce nejsou o shonu, ale o radosti z toho, že můžete být s rodinou nebo známými. Tak si s nimi zajděte na nějaký z vánočních trhů, které třeba v Brně začaly už 23. 11. 2018 a vyptejte se jich u hrnku svařáku, co by si pod stromeček nejraději přáli dostat.

Co byste si sami přáli dostat pod stromeček? Máte nějaký vysněný dárek? Napadá vás ještě další dárek, který by mohl potěšit nadšence zdravého životního stylu? Tak sem s ním. Napište mi do komentářů, co vás napadlo.