Na holky dobrý - rozhovor s blogerkami (3. díl)

01.03.2017

Co si budeme povídat. V dnešní době touží spousta holek a žen vypadat jako z časopisu. Tráví hodiny běháním, k obědu si dají salát a stále se koukají do zrcadla, zda už se vejdou do kalhot o číslo menší. Čím míň tuku mají na sobě, tím jsou šťastnější. Jsem proto ráda, že se najdou na světě ti ty, které nechtějí vypadat jako kostřičky, ale naopak chtějí být silné, mít hezkou pevnou postavu a hlavně si užívat života.

Dneska bych vám ráda představila dvě skvělé holčiny. Sice je znám jen z jejich blogu Na holky dobrý, nicméně jsou pro mě v některých ohledech velkou inspirací. S Blankou jsem se potkala na jedné z akcí Vím, co jím, kde mi přišla jako velmi sympatická veselá holka, a o to možná víc sympatičtější, protože jsme téměř stejně velké. Jak se říká, co je malé, to je milé. Svou blogerskou kariéru začala s blogem FitFoodManic. Zaujala mě především svým nadhledem a vtipnými články. Má také svůj stále aktivní vlog FitFoodManic, kde povídá o různých zajímavých tématem ohledně fitness, představuje videa z tréninků a soutěží a sdílí i svůj osobní život.

V minulém roce se k Blance připojila Adéla a vznikl blog Na holky dobrý. Holky si velmi dobře rozumí, skvěle se doplňují a jsou si navzájem motivací k pravidelnému publikování článků. Snaží se holkám a ženám ukázat, že nemusí přežívat na ultrazdravém jídle a trávit hodiny kardiem, ale že žena může být zároveň silná i krásná. Obě jsou powerlifterky a ukazují, že se ženy činek nemusí bát a po pořádném tréninku si můžou vychutnat doughnut nebo pořádný burger.

Jak bys popsala svou filozofii ohledně fitness a tvého životního stylu?

A: Asi málo kontroverzně, ale nehrotit a užívat si pokušení. A větrníků. A donutů. Trendy jsou extrémy, ale nemyslím si, že by byly trvale udržitelné. Všechno je o mantinelech, jaké si člověk nastaví.

B: Dělám toho tolik, aby abych byla spokojená sama se sebou, ale zas to nehrotím až moc, abych kvůli tomu nemohla trávit čas s ostatními, dopřávat si kokyna (protože internety povídaly) a tak.

Jakým sportům se věnuješ? Jaké sporty si dělala v minulosti a čemu se věnuješ teď? Jak často sportuješ?

A: Momentálně vzpírání. Nicméně vzpírání zcela ignoruje mě, tak nevím, jestli se to počítá. Kdysi dávno jsem jako těžká puberťačka hrávala volejbal, potom se věnovala profesionálnímu válení se v drobcích v posteli a tak 4 roky zpět začala pomalu cvičit. Prošla jsem si VacuShapem a vibrační plošinou jako každá správná fitness pipina. Potom jsem vyzkoušela skupinové lekce, pumpičkování ve fitku 6 dní v týdnů a powerliftingem. U vzpírání asi budu muset nějaký čas vydržet, ať nejsem za holku do větru. Trénuju 4-5krát týdně.

B: Naši mě tahali od kol přes lyže, inliny, basket, volejbal, florbal, tancování, atletiku až po box, takže jsem nakonec skončila u trojboje. Logika.

Jaké máš vzdělání, co se týká fitness (popř. kde si ho získala)?

A: Zdravý rozum, ale nemám na to certifikát.

B: Certifikát, zdravý rozum otázkou.

Jaký máš postoj ke stravování? Omezuješ se nějak?

A: Už dlouho jsem věrná IIFYM. Omezujou mě jen kalorie do výše 2700-2800 kcal denně. Jím zdravě, hlídám si bílkoviny, sacharidy, tuky a mikroživiny v rámci možností. A vím, že pro jedno kokino se svět nezboří.

B: IIFYM je láska, protože kokyna jsou láska a vitaminky jsou taky láska.

Jak vypadá tvá obvyklá snídaně?

A: Většinou mám upečený nějaký proteinový koláč s ovocem a ořechy, k tomu bílý jogurt nebo cottage. O víkendu jedu na waflích, a když chci být velký rebel, tak si dám slanou snídani.

B: Nesnídám, ale mám pornovečeře.

Co bys poradila lidem, kteří s fitness a zdravým stravováním začínají?

A: Aby nečetli články v Ženě a život a vyhnuli se všem šokujícím novinovým titulkům ve stylu: "Snězte tuhle potravinu a obrátíte se v sádlo a v prach."

B: Zas to nepřehánějte. Nejdřív se začněte hejbat a jíst víc ovo a zele, výsledky přijdou a až se to zastaví, teprve se nějak hlouběji ponořte i do stravy. A taky, že člověk neztloustl přes noc, tak přes noc taky nezhubne.

Každý máme občas den, kdy se nám nic nechce, ztratíme motivaci na cestě za vysněným cílem (lepší výkon, postava, zdravé stravování...) a nejraději bychom zalezli do postele s balíčkem chipsů. Co tě motivuje se nevzdat? Jak s tím bojuješ?

A: Do té postele si zalezu s něčím dobrým a očumuju videa s výkony, které mě motivují. Soustředím se na měřitelný výkon, tedy váhový progres. Snažím se věřit sama v sebe.

B: Já ten den většinou prolenoším, projím a další den dobrý. Z předchozího dne to beru jako energii sbalenou na cesty.

Pověz mi o svém blogu. Jak dlouho ho píšeš? Co bylo motivací založit si svůj blog?

A: Začala jsem na blogu stayprincezna, načež jsme se s Blani necelý rok zpět dohodly, že bychom mohly mít společný blogísek a navzájem se sekýrovat kvůli dedlajnům článků. Naholkydobry.cz pak začal fungovat nejen jako blog, ale zároveň i jako platforma na fejsbuku a Instagramu pro všechny holky (a někdy i kluky), které jsou prostě boží. Takže motivací asi bylo poukázat na to, jak jsme boží nejen my, ale i ostatní.

B: Píšu asi petstotisíc let, ale poslední roky už jsem se vyloženě nutila do toho něco napsat, hrozně jsem se zasekávala.. Tak nastoupila deadlinová Adél a když nenapíšu článek, mám doma sekec mazec.

Spolupracuješ s nějakými firmami v rámci blogu? Jak získáváš nové fanoušky?

A: Semtam se někdo objeví. Jedna z nedávných spoluprací byla s nakladatelstvím Martinus. Já sama za sebe spolupráce s firmami nemám, páč moje aktivity na sociálních sítích nejsou tak rozsáhlé, aby se nějaké firmě vyplatilo do mě investovat :D. Fanoušky si asi semtam získávám sarkasmes, ale ze stejného důvodu je ztrácím, takže šul nul :D

B: Reebok, Fitness007 pravidelně a potom většinou jednorázovky. Někdy jsou nabídky fajn a někdy bych jim dala pěstí za zacházení. Ale za to bych dostala zas pěstí za zacházení já, tak slušně odmítnu a doma nadávám jak špaček. Safety first. Každopádně fanoušky naštěstí získávám, že jsem taková jaká jsem. Mám výstupy a pády, na storíčkách jsem věčně nenamalovaná, rozcuchaná, nesnažím se o vytvoření nějakýho obrázku, který je naprosto odlišný od reality. Hezkypěkně od srdíčka.

Jaké jsou tvé životní sny?

A: Být šťastná a zdravá, mít výkony, za které se nebudu stydět a ještě u toho vypadat fenomenálně na koupáku. Takže jsem hodně skromné děvče. Jo a taky vytvořit recept na donuty bez kalorií.

B: Dostudovat, být blízko mého Hujerovic klanu, mít co jíst a ten koupák s Adél bych taky brala. A kočku, chtěla bych chlupatou mazlivou kočku.