Pilates challange (1.díl)

15.02.2020

Chcete začít s pravidelným pohybem, ale zatím se vám to příliš nedaří? Klíčem k úspěchu zažít si pravidelný pohyb je, najít si na něj každý den pár minut. Díky pravidelnosti se ze cvičení stane zvyk, který vám bude časem chybět. Postupně se stane cvičení přirozenou součástí vašeho dne a po 30 dnech uvidíte sami, jak často ho budete chtít do vašeho týdenního rozvrhu zařazovat.

Poslední rok a čtvrt se věnuji józe a od té doby není ani jeden týden, kdy bych si jógu nezacvičila. Vše začalo s touto výzvou minulý listopad. Minulý listopad jsem se rozhodla, že i přes svůj ne příliš kladný vztah k józe, se pokusím k ní najít cestu. Co si budeme říkat. Začátky byly opravdu krušné. Vydržet dvacet minut cvičit v poklidném tempu pro mě bylo nezvyklé, ne příliš příjemné a znamenalo to ze začátku jen ztracených 20 minut mého času, který bych mohla strávit mnohem užitečnější činností. 

Po této výzvě jsem si ale našla svůj styl jógy, která mi vyhovuje, pokračovala jsem s ní každé ráno, protože už se stalo přirozenou součástí mé ranní rutiny a časem jsem si zašla i na hodinovou lekci do některého z jógových studií. 

Dnes už jí necvičím každé ráno, ale zato vedu přímo hodinové lekce u nás na fakultě, a to dvakrát týdně. Doma si ji jednou nebo dvakrát do týdne zacvičím sama aspoň na chvíli po ránu. 

To samé bych teď chtěla zkusit s pilates. Zkoušela jsem několik videí, ale žádné mě hned od začátku nechytlo, ale přesto jsem se rozhodla to nevzdat a vyzkoušet stejný postup jako s jógou. Jdete do toho se mnou? Pojďte si každý den po dobu 30 dní najít čas 20-30 minut a zacvičit si pilates. A pak mi napište, zda vás zaujalo nebo jste výzvu ani nedokončili.

# DEN 1

# DEN 2

# DEN 3

# DEN 4

# DEN 5

# DEN 6

# DEN 7

# DEN 8

# DEN 9

# DEN 10

# DEN 11

# DEN 12

# DEN 13

# DEN 14

# DEN 15

# DEN 16

# DEN 17

# DEN 18

# DEN 19

# DEN 20

# DEN 21

# DEN 22

# DEN 23

# DEN 24

# DEN 25

# DEN 26

# DEN 27

# DEN 28

# DEN 29

# DEN 30