Popapej.cz - inspirace

04.02.2023

Dneska mám pro vás trochu netradiční příspěvek. Už od října odebírám krabičky od různých firem. Jsem s tím velmi spokojena, protože mi to šetří čas a energii, kterou můžu malé věnovat. Jedna společnost mi ale stále zůstala v paměti. V recenzi neskončila nejlépe, ale protože si stále myslím, že byl problém jen v množství soli a koření, případně v prezentaci jídla, rozhodla jsem se některé z jejich krabiček převytvořit a vy si z nich můžete vzít aspoň inspiraci na jednoduchá jídla, která si můžete připravit na svačinu nebo oběd.

Inspirovala jsem se krabičkami od Popapej.cz a v dnešním článku vám představím několik receptů na podobná jídla, která jsem v jejich krabičkách zkusila. Většina jejich jídel, které jsem měla možnost ochutnat, nebyly špatné, ale chuťově někdy pokulhávaly za ostatními jídly od jiných firem a navíc jejich prezentace nebyla tak lákavá. Samozřejmě je nutné brát ohled na to, že všechny jídla byla připravena den předem a přivezena, což se projevilo i na vzhledu jídla. Já jsem se snažila některá z jídel převytvořit a dám vám zároveň i recept na mou verzi jídla, která je samozřejmě odlišná od originálu v krabičce. 

Plněná šunková rolka

Další svačina, která mě čekala of firmy Popapej.cz, byla plněná rolka. Ta je obvykle součástí svatební hostiny, ale neznám moc lidí, kteří by si ji dávali jako svačinu. Přeci jen člověka příliš nezasytí a hodí se jako předkrm. Nicméně, pokud bych si rolky dala jako součást salátu, do náplně přidala dostatek bílkovin, pak bych si je uměla představit jako možnou lehčí svačinu. Recept na mou verzi plněné šunkové rolky najdete ZDE.

Moje verze

Popapej.cz

Plněné rajče

První jídlo, které mě opravdu trklo do oka, bylo plněné rajče. To ve mě evokuje spíše než moderní gastronomii kuchyni devadesátých let. Co se týká prezentace jídla v krabičce, musím říct, že na první pohled mi nepřišlo lákavé. Ale bohužel ani chuťově nebylo jídlo o moc horší, spíše naopak. Recept najdete ZDE.

Moje verze

Popapej.cz

Tvaroh s ovocem

Tvarohový desert už je trochu víc obvyklejší svačina, kterou si vždycky ráda dám. Tvaroh je výborným zdrojem nejen bílkovin, ale také vápníku. Tuto svačinu připravíte během chvíle. Stačí smíchat 300g libovolného ovoce s 10g tvarohu a 50g řeckého jogurtu.

Moje verze

Popapej.cz

Kuskus se zeleninou a kuřecím masem

Jednoduchý a přitom nutričně vyvážený a chutný oběd může být kuskus se zeleninou a kuřecím masem. Tento pokrm je plný bílkovin, komplexních sacharidů a vlákniny. Já jsem místo klasických kuřecích kousků, které se obvykle do kuskusu zamíchají, připravila roládu, do které jsem dala sušená rajčata a bazalku. Recept na tento pokrm najdete ZDE.

Moje verze

Popapej.cz

Grahamová bulka s šunkou a zeleninou

V tomto případě jde spíše jen o inspiraci a ukázku, jaký může být rozdíl v prezentaci jídla. I obyčejné plněné pečivo může vypadat lákavěji, když si na jeho prezentaci dá člověk víc záležet. Já jsem jednoduše rozkrojila housku, namazala jí ricottou, přidala plátky kvalitní šunky a stranou jsem nachystala polníček s cherry rajčaty a okurkou.

Moje verze

Popapej.cz

Jablkový závin

Mezi má nejoblíbenější sladká pečiva patří určitě jablkový závin. Pokud chcete zařadit jablkový závin častěji do svého jídelníčku a připravit si lehčí verzi, která nebude obsahovat tolik másla, mám pro vás recept, který vám určitě zachutná. Najdete ho ZDE.

Moje verze

Popapej.cz

Mrkvová omáčka s celozrnnými těstovinami

Musím říct, že mi občas dochází nápady, co uvařit přes víkend na oběd. Jsem proto ráda, že díky krabičkám mám o inspiraci postaráno. Třeba toto jídlo je něco, co si jednou za čas ráda připravím. Jsou to celozrnné těstoviny s mrkovovou omáčkou. Já jsem "krabičkovou" verzi tohoto jídla vylepšila tím, že jsem do omáčky přidala pomerančovou štávu, kůru a krůtí maso a na ozdobu pomeranč a černý sezam. Recept můžete najít ZDE.

Moje verze

Popapej.cz

Hovězí po burgunsku s těstovinami

Tento recept dělám poměrně často. Je to pro mě asi nejjednodušší způsob přípravy hovězího masa tak, abych zajistila, že maso bude krásně měkké. Obykle ho připravuji s bramborovou kaší, ale v krabičkách od Popapej.cz jsem ho dostala s obyčejnými těstovinami. Nahoru jsem navíc orestovala zvlášť mrkev a žampiony, které jsou pro omáčku jako třešnička na dortě. Inspiraci, jak na hovězí maso najdete ZDE.

Moje verze

Popapej.cz

Doufám, že jsem vám v dnešním článku poskytla inspiraci na to, co si připravit na oběd nebo svačinu. Já jsem ji díky krabičkám získala, a tak nevařím o víkendech ta samá jídla. Firma Popapej.cz, která mi dnes inspiraci poskytla v recenzi nedopadla nejlépe, ale věřím, že by díky lepší prezentaci jídla, lepším dochucením a vhodnějšími surovinami (jak jsem se sama v tomto článku snažila dokázat) v recenzi lépe uspěla.