Shaun T

20.09.2014

Co takhle mít svého osobního trenéra doma ve svém obývacím pokoji kdykoliv budete mít chuť a čas si zacvičit, někoho, kdo vás bude motivovat sáhnout si až na samotné dno vašich sil a vydoluje z vás to nejlepší? Chcete poznat někoho, kdo vás doprovodí na cestě k vaší vytoužené postavě? Seznamte se se Shaunem T!

Šestatřicetiletý Shaun T (celým jménem Shaun Thompson), pocházející z New Jersey, je od roku 2012 ženatý se svým přítelem Scottem Blokkerem. Jeho velkou láskou byl odjakživa sport. Hrál fotbal a baseball. Pak ale přišel zvrat, když nastoupil na univerzitu Rowan. Disponoval totiž bezlimitní kartou do bista, díky níž se dopracoval až k postavě, se kterou již nebyl spokojen. Byl to den, kdy se zrodil Shaun T, takový jak je znám nyní. Změnil způsob svého života. Začal pracovat na své postavě, věnovat se fitness, jíst vyváženě a vyměnil dokonce i svůj hlavní studijní obor za sportovní studia. Kromě sportu však na univerzitě Rowan vystudoval také obor divadlo a tanec.

V té době neměl Shaun štěstí v lásce. Jeho přítel ho příliš nepodporoval. Když měl Shaun šanci získat svou první práci jako choreograf ve svém domovském státu New Jersey, jeho přítel mu řekl, že se nikdy nestane profesionálním tanečníkem, takže na tento sen může ihned zapomenout. To však Shauna neodradilo. Opustil ho a vydal se za svým snem do Los Angeles, kde se zúčastnil přijímacího řízení na tanečního instruktora na univerzitě ve čtvrti Severní Hollywood. I přes to, že nebydlel v Los Angeles, práci získal. Přestěhoval se a vyučoval taneční lekce, které se staly velmi oblíbenými.

Zapojil se také do televizních a divadelních projektů. Objevil se v televizních pořadech jako Six Feet Under, The Tonight Show with Jay Leno nebo také filmu Beauty Shop. Za jeho největší taneční úspěch lze považovat spolupráci s Mariah Carey, ale také dalšími umělci jako Aaron nebo Nick Carter či Elephant Man. Své taneční schopnosti uplatnil jako člen tanečních skupin včetně Nike, Radio Shack, The Los Angeles Laker, Marc Jacobs a Boost athletic shoes.

Současně se svou taneční kariérou začal pracovat i na své kariéře choreografické. Je autorem choreografií mnohých show. Spolupracoval s Tony Gonzalezem na filmu Bring It On: All or Nothing nebo s Kathy Smith na projektu Project: You?, ve kterém využil současně své taneční, ale také sportovní zkušenosti.

Velkým zlomem se stal únor roku 2007, kdy ho oslovila společnost Beach Body, která se specializuje na domácí cvičební programy, s tím, že by rádi prodiskutovali možnou spolupráci na společném projektu. Po dvouhodinové schůzce odešel Shaun s podepsanou smlouvou na své první video s názvem Hip Hop Abs. Tento program se brzy stal americkou jedničkou mezi cvičebními programy. Vzhledem k velkému zájmu pokračoval ve vytváření dalších cvičebních programů jako Hip Hop Abs ve španělštině a Hip Hop Abs Extreme, následované dalšími videi Rockin' Body, Insanity, Insanity: The Asylum, Focus T25 a v prosinci tohoto roku se můžete těšit na Insanity MAX: 30.