Kdo jsem? Studentka doktorského studia na Fakultě informačních technologií, žijící s přítelem v jednom z brněnských bytů. V září jsem oslavila své třicáté narozeniny. Co mě v životě čeká, netuším, ale jedno je jisté. Ráda bych svůj život prožila naplno obklopená přáteli, rodinou a dělala to, co mě baví. Tento projekt není můj první. Byla jsem autorkou food blogu https://www.justcookit.blog.com/, který bohužel v současné době již neexistuje.

Nyní bych se však chtěla soustředit na tři oblasti. První z nich je sport. Tomu se věnuji od dětství. Celé své dětství jsem strávila na vodě, na horách, na lyžích, na běžkách, na kole a věnovala jsem se několik let i atletice. Mimo to jsem asi 13 let tančila (scénický) tanec, a to v rámci ZUŠ. Sport pro mě představuje především odpočinek a únik od každodenních starostí, a tak se mu i nadále věnuji. Nejčastěji cvičím doma, a to především podle cvičebních programů Shauna T, běhám, lyžuji a pravidelně chodím na lekce TRX a kruhové tréninky, které mi dávají motivaci se neustále zlepšovat. V poslední době jsem si oblíbila jógu a dokonce teď na fakultě vedu vlastní lekce. 

Významnou roli hraje i stravování. Bez jídla by člověk nemohl žít. Může pomáhat, ale i škodit. O gastronomii jsem se začala věnovat až na vysoké škole, přesněji řečeno na kolejích, kdy jsem s tehdejším přítelem začala o víkendech vařit, sledovat kuchařské pořady, číst kuchařky a navštěvovat restaurace a food festivaly. Ale nic v životě netrvá pořád, a tak už netrávím v kuchyni tolik času, jako to bývávalo za studentských časů, kdy jsme vařívali společně se spolubydlícími. Čas na vaření si ale přeci jen občas najdu, a když už vařím, je to už podstatně zdravější. V poslední době se snažím držet balance v tom, aby mé stravování bylo dostatečné a ne tak striktně dietní, ale je to ještě běh na dlouho trať.

Jak už jsem v úvodu zmínila, jsem vysokoškolská studentka. Po ukončení magisterského studia jsem pokračovala v doktorandském studiu, které jsem zdárně v červnu 2022 dokončila. Dostala jsem se k bádání a přemýšlení o zajímavých problémech, cestovala jsem a také vyučovala. Jelikož jsem cílevědomá, značnou část svého života jsem strávila studiem. Vyzkoušela jsem si na pár měsíců také práci ve firmě, a to konkrétně Kiwi.com, kde jsem získala svou první pracovní zkušenost. 

V sprnu 2022 se mi ale změnil celý můj život. Narodila se mi Markétka. Dokončila jsem tedy studium, skončila v práci a teď věnuji svůj veškerý čas jí. Místo běhání chodíme na dlouhé procházky, místo zvedání činek v posilovně zvedám každý den od rána do večera jí. Je to zlatá holčička, která nám dělá jen radost. Hezky spí a směje se na celý svět. Jsem zvědavá, co z toho malého stvoření jednou vyroste a jak bude vypadat můj život s ní a mým partnerem dál. Uvidíme, co nás dál čeká a čemu se po mateřské budu věnovat.

Abych měla dostatek energie pro sebe i na starost o Markétku, dbát na to, abych vyváženě jedla a udržovala se v kondici. Což vlastně dělám celý svůj život. V rámci blogu bych vám proto chtěla přinést zajímavé informace ze světa zdravého stravování a pohybu, přinášet vám inspiraci na zdravé a rychlé recepty a sepisovat recenze na produkty a služby, které sama využívám. Proto pevně věřím, že se najde někdo, koho třeba inspiruji nebo naopak díky vám sama inspiraci získám.